FPV Дрони

BattleBorn – серійний український виробник FPV-дронів та інших військових технологій. Наші квадрокоптери розроблені під потреби ЗСУ з урахуванням реалій фронту. Продукти BattleBorn постійно вдосконалюються, ми постійно розробляємо та випускаємо нові моделі. Також ми можемо кастомізувати наші вироби під замовлення.

Співпрацюємо з військовими, фондами та приватними особами.

Для детальнішої інформації та замовлення зв’яжіться з нами.

miltech

Maliuk 1

Ефективний, якісно зкомпанований, відтестований та налаштований 7-дюймовий FPV дрон-камікадзе.

Польотний контролер — перевірений часом SpeedyBee F405 V3,  двигуни Emax ECO II 2807 1300KV забезпечують стабільність польоту та достатню потужність. Аналогова камера RunCam Phoenix 2 в парі з відеопередавачем AKK Race Ranger 1.6W забезпечує достатньої якості зображення як вдень так і у вечірній час.

Управління — за допомогою модуля зв’язку BAYCK ELRS 915 MHz.

До дрона додатково пропонується Li-ion акумулятор BattleBorn 6s2p на основі найякісніших елементів Molicel 21700, що дозволяє видавати зазначені характеристики навантаження та дальності.

FPV дрон 8 дюймів. Застосування: Камікадзе, аеророзвідка. Робочі відстань і навантаження — 15 км, 1,5 кг. Відтестований на полігоні та в бойових умовах. Політний контролер SpeedyBee F405 V3, потужні двигуни BattleBorn 2810 1180KV. Аналогова відеоамера RunCam Phoenix 2 в. Стабільна відеокартинка вдень і в сутінках. Зв’язок ELRS Diversity 915 MHz або 750 MHz. Додаткова комплектація можлива на замовлення.

FPV дрон на 10'

10-дюймовий FPV дрон -камікадзе

FPV дрони знайшли широке застосування у військовій справі. Вони використовуються для аеророзвідки, поточного спостереження та атаки на техніку, живу силу, склади та обладнання зв’язку супротивника:

  1. FPV дрон камікадзе призначений для разового використання, внаслідок чого обладнується лише найнеобхіднішим – простою камерою, що дозволяє виявити мету, легким корпусом найпростішої конструкції. Боєприпас жорстко кріпиться на корпусі безпілотника, тому жодного пристрою скидання не передбачено. Відносно дешеві FPV дрони камікадзе набули значного поширення, дозволяючи ефективно знищувати дорогу бронетехніку, реактивні установки та живу силу ворога.
  2. У розвідці FPV дрони дозволяють отримати цінну інформацію про противника, не наражаючи на небезпеку пілотів та літаки. Вони можуть використовуватися для спостереження за ворожими позиціями, пересуванням військ та техніки.
  3. FPV дрони можуть бути оснащені різними видами зброї, включаючи гранати, мінометні міни та бомби. Як бомбери FPV дрони незамінні, дозволяючи виявити ціль і точно скинути потужний заряд. Після бойового завдання бомбер повертається на вихідну позицію, щоб завантажитись черговою партією боєприпасів і знову вирушити у бій.

FPV дрони – це передова технологія, яка має величезний потенціал як у цивільних, так і військових цілях. Квадрокоптери ФПВ вже змінили уявлення про тактику і стратегію ведення бою, і їхнє значення в майбутньому тільки зростатиме.

FPV дрони у мирні часи

FPV дрони, або квадрокоптери з баченням від першої особи, у довоєнний час були одним з найпопулярніших захоплень. Вони дозволяють пілотам випробувати неймовірні відчуття від польоту, спостерігаючи картинку з камери через спеціальні окуляри, а також знімати чудові відео та фотографії з висоти пташиного польоту. Ця технологія активно використовується у професійному середовищі. За допомогою FPV дронів обстежуються інженерні комунікації, лінії електропередач, ведеться висотне фільмування інфраструктурних об’єктів (наприклад, з метою створення презентації котеджів або житлових комплексів), спортивних змагань, весільних церемоній. Є приклади, коли FPV дрони використовувалися для контролю державного кордону та охорони масштабних сільськогосподарських угідь.

Суть технології: FPV дрони оснащені відеокамерою, яка транслює зображення на екран окулярів віртуальної реальності чи монітора у режимі реального часу. Це дозволяє пілотові бачити світ, ніби він присутній у точці перебування безпілотника, що створює ефект повного занурення. Технологія відкриває неосяжні перспективи в найрізноманітніших галузях людської діяльності, дозволяючи оглядати віддалену й погано доступну місцевість, не відчуваючи найменшого ризику. Повною мірою переваги технології виявилися з початком повномасштабної війни.

Історія створення FPV дронів камікадзе

Честь створення першого дрону камікадзе належить американцеві Чарльзу Кеттерінгу, якому секретне замовлення зробили військові. В 1917 році автор проєкту представив безпілотник з потужною бомбою на борту, який запускався з рейок. Невеликий «кукурудзник» міг летіти строго у вказаному напрямку, витримуючи курс за компасом. А коли спрацьовував таймер, «Жук Кеттерінга» падав на голови ворога з вантажем вибухівки. Ідея здалася настільки вдалою, що була підтримана урядом США, проте через кілька невдалих вильотів тема була заморожена.

Перший радіокерований БПЛА створили розробники Великобританії у 1933 році. Керовані дрони цієї конструкції використовувалися як навчальні мішені для розрахунків зенітних установок та пілотів-винищувачів. Ідея виявилася продуктивною: радіокеровані моделі успішно служили в армії з 1934 по 1943 роки.

У 1939 році американці налагодили серійний випуск радіопланів QQ-2. Інженери Німеччини в той самий час створили радіокеровані бомби, а в СРСР важкий БПЛА ТБ-3 в 1941 р. рушив мости. Після закінчення Другої світової війни ідея безпілотної авіації найміцніше закріпилася в армії США. БПЛА різних типів протягом довгих десятиліть стоять на озброєнні і активно застосовуються як аеророзвідники і носії ракет у всіх куточках світу.

Специфіка FPV дронів камікадзе

ФПВ дрони лише за рік стали військовим хітом. Недорогі та прості у виробництві одноразові FPV камікадзе змушують ворога тремтіти. Ця технологія стала головною відповіддю агресору, що знецінює його величезний арсенал бронетехніки. FPV дрон камікадзе завдає противнику збитків на десятки мільйонів доларів. Ця зброя дає колосальну перевагу і перетворилася для ворога на одну з найболючіших проблем.

Сильною стороною FPV камікадзе є низька ціна у порівнянні з популярними DJI, та масовість виробництва. Це дозволило забезпечити війська десятками тисяч атакуючих ФПВ дронів.

Як боєприпаси для FPV дронів традиційно використовуються постріли для РПГ 7. У хід також пішли ручні гранати та міни. Сьогодні вже налагоджено виробництво потужних зарядів з тротилу чи пластиду в корпусах, надрукованих на 3D-принтері. Заряди забезпечують мінімальний відсоток відмов, не потребують зводу та додаткової активації. Боєприпас відправляється на завдання, готовий вибухнути будь-якої миті при зіткненні з перешкодою.

Великою перевагою FPV дронів є відсутність необхідності координації дій розрахунку з сусідніми підрозділами. Пілот FPV дрону камікадзе діє автономно, завдаючи надточних ударів, після яких танки палають, як смолоскипи. Така швидкість прийняття рішень на війні відіграє вирішальну роль.

Виробництво FPV дронів

Потреба української армії у ФПВ дронах сьогодні закрита лише частково, не вважаючи на колосальні зусилля патріотів, які прагнуть налагодити “кустарне” виробництво. BattleBorn – одна з компаній, що зуміли запустити дрони FPV в серію. Першою серійною моделлю FPV дрону камікадзе став виріб «Малюк 1».

Нарощування виробництва FPV дронів в Україні продовжується. Виробничі потужності розподілені на всій території країни. Ось як видання Time нещодавно висловилося з цього приводу: «Президент Зеленський має намір здобути перемогу у війні на українських умовах. Усвідомлюючи, що потік західних озброєнь не нескінченний, українці збільшують виробництво дронів, які використовуються для атак на російські склади боєприпасів, командні центри та маршрути постачання у глибокому тилу противника».

Бойові FPV дрони – це зброя майбутнього. Вони мають високу маневровість, малу помітність і можливість точного наведення. Ці якості роблять їх ідеальними для виконання бойових завдань. Усвідомлюючи всю відповідальність перед країною, розробники FPV дронів і технічні співробітники компанії BattleBorn роблять все, що від них залежить, щоб наростити виробництво вже наявних моделей та налагодити серійне виробництво новинок з потрібними характеристиками, яких вимагає оперативна обстановка на фронті.

FPV дрони нашого виробництва добре себе зарекомендували на передовій, за їх допомогою проведено десятки успішних операцій. Запрошуємо до співпраці волонтерів, гуртових покупців та всіх патріотів України.